Prázdniny

Během nich jsme poprvé poznali, jak chutná moře, potkali první lásku, zažili spaní pod širou oblohou, zjistili, že nejlepší buřty jsou ty opečené na vlastnoručně ořezaném klacku nebo že po borůvkách zůstanou pusy nadlouho modré jako obloha a po jahodách zase sladké jako med. Dodnes v nás prázdniny vyvolávají nejrůznější vzpomínky. Jako děti jsme se na ně netrpělivě těšily už od 1. září a vydrželo nám to celý školní rok. Na PRÁZDNINÁCH pro nás nebylo nic PRÁZDNÉHO. Byly plné dobrodružství, zážitků, volného času, svobody a taky slastného vědomí, že skoro nic nemusíme – tedy alespoň ne vstávat, učit se, psát úkoly a tiše sedět v lavici.

I když už pro nás teď prázdniny představují hlavně starost, co ty dva měsíce proboha uděláme s dětmi, pořád je to čarovné slovo, které v našich srdcích vyvolává radost a očekávání. Je to období, kdy se můžeme odpojit od každodenních povinností a věnovat se tomu, co nás opravdu naplňuje. Ať už jsme malí nebo velcí, prázdniny nám dávají příležitost prozkoumávat svět a objevovat nové věci.

Pro děti jsou prázdniny obdobím, kdy mohou objevovat kouzelná místa, uzavírat nová přátelství a tvořit si vlastní příběhy. Je to čas, kdy jejich fantazie rozkvétá a kdy si mohou vychutnat neomezenou svobodu a radost ze hry. Prázdniny jsou pro děti něco jako dárek, který je napínavé rozbalit a ještě lepší si ho užít.

A co my dospělí? I my prázdniny potřebujeme. Když už nám povinnosti začnou připadat neúprosné, právě prázdniny nám dávají šanci na odpočinek a načerpání nové energie. Je to čas, kdy se můžeme zamyslet nad sebou samými, najít si čas na své zájmy a udělat něco, co nás skutečně naplňuje.

Mám radost, že jsme to s naší obecně prospěšnou společností WOMEN FOR WOMEN a všemi našimi malými i velkými klienty v tomto, v mnohém náročném, školním roce zdárně dotáhli k dalším prázdninám. Mohla bych se tu teď pochlubit závratnými ciframi a ohromit vás množstvím zaplacených školních obědů, kaucí na bydlení či rozchodů se šťastnějším koncem. Ale my se teď nechceme plácat po ramenou. I když byl pro nás uplynulý školní rok plný výzev, neotřelých projektů, nových vrásek na čele i šťastných úsměvů nad tím, že jsme zase někomu pomohli, o prázdninách se nadechneme, abychom mohli pomocnou ruku podávat dál.

Ať vám prázdniny přinesou radost, odpočinek a hlavně společný čas s těmi, na kterých vám záleží.

Ivana Tykač, 30. června 2023

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.