Jediná kniha, kde se kandidátů
na prezidenta ptají děti

13 dětských rozhovorů s kandidáty na prezidenta 2023.
Na co se děti ptají Babiše, Nerudové, Středuly, Fischera a dalších?
Originální projekt Ivany Tykač.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

O knize

13 kandidátů na prezidenta 2023 odpovídá na otázky dětí. Jediná kniha tohoto druhu před lednovými prezidentskými volbami. Zakoupíte v prodejnách i na e-shopu.

Co si uchazeči o křeslo prezidenta myslí o přijetí eura nebo o islámu? Jak vyřeší situaci, kdy máma potřebuje dvě práce, aby uživila rodinu? A je pravda, že Československo bylo nejrozvinutější zemí na světě?

Zcela unikátní projekt setkání politiků a dětí doprovázejí glosy autorky Ivany Tykač, která je veřejnosti známa jako zakladatelka projektu Obědy pro děti a WOMEN FOR WOMEN, o.p.s.

Danuše Nerudová, Denisa Rohanová, Alena Vitásková, Andrej Babiš, Jaroslav Bašta, Tomáš Březina, Pavel Fischer, Karel Janeček, Miloš Knor, Ivo Mareš, Martin Stropnický, Josef Středula, Tomáš Zima.

V rozhovorech s těmito osobnostmi jsme se společně s dětmi pokusili nalézt odpověď na tři klíčové otázky.
Jaká bude naše budoucnost? Dokážeme jako země mluvit společnou řečí? Budeme umět být i společností spravedlivější a soucitnou, která nenabízí pouze šance nejschopnějším, ale nabídne i pomocnou ruku těm, kteří při svém startu do života neměli tolik štěstí?

O autorce

Filantropka a podnikatelka Ivana Tykač patří mezi desítku nejvlivnějších žen Česka. Od roku 2012 se intenzivně věnuje charitě. Je ředitelkou a spoluzakladatelkou obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, která pomáhá rodinám a dětem v nouzi. Díky jejímu mimořádně úspěšnému projektu Obědy pro děti se každý rok podaří zaplatit školní obědy tisícovkám znevýhodněných dětí. Během celosvětové pandemie koronaviru založila projekt IT pro děti, díky němuž významně pomohla stovkám českých školáků, kteří se z důvodu nedostatečného vybavení nemohli zapojit do on-line vyučování.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, hovoří čtyřmi světovými jazyky – anglicky, francouzsky, německy a rusky. Je významnou tváří realitního byznysu v
České republice. Kolem realit se pohybuje již od počátku devadesátých let. Má vlastní developerskou firmu, která se zabývá rekonstrukcí historických památek, developmentem malých luxusních bytových domů a pronájmy nemovitostí.
Je matkou 6 dětí, s manželem Pavlem žije střídavě v Česku a Švýcarsku.

Kde si knihu objednat?

Knihu "Já volím děti, koho volíte vy?" je možné zakoupit ve vybraných knihkupectvích a na e-shopu vydavatelství Epocha.

Až budu velká, chtěla bych bejt zpěvačkou, ale máma mi to vymlouvá, že zpěvaček je prej moc. Tak nevím, co bych měla dělat jinýho. Čím jste chtěla být Vy?
(Eliška, 8 let)


Eliško, když jsem byla malá, tak jsem chtěla být kosmonautkou. Jezdila jsem jako malá k babičce a dědečkovi na Vysočinu, kde jsem to milovala a trávila jsem tam většinu volného času. Jako dítě jsem šťastně běhala se sestřenicemi po loukách a lesích a večer, když se setmělo, jsem si sedla na zápraží a se zájmem jsem dlouze pozorovala všechny hvězdy a nebe nade mnou. Četla jsem knihy o vesmíru a začala jsem snít o tom, že se tam nahoru jednou podívám.
Danuše Nerudová

BLOG: vybíráme pro vás články

Prásk. Velká sněhová koule mně míří přímo za krk. Za ní další. A ještě jedna. Jsme na horách,…
Celý článek
Vzpomenete si ještě, co jsme prožívali zhruba touto dobou před třemi lety? Tehdy jsem si byla jistá,…
Celý článek
Je ráno, budík zvoní už potřetí. Otvíráme rozespalé oči a vstáváme do nového dne. Po cestě do…
Celý článek