Ivana v rozhovoru pro Flowcast o projektu „Já volím děti“

V lednu vystoupila Ivana jako host v podcastu magazínu Flowee, ve kterém se svěřila s poznatky nabytými během sběru dat pro knihu „Já volím děti, koho volíte vy?“ Ivana v rozhovoru popisuje své chápání dětského světa a nevyhýbá se ani otázce možné budoucí vlády ženské prezidentky. 

Výjimečný projekt Ivany Tykač, filantropky, podnikatelky a zakladatelky obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN (W4W), jenž pomáhá veřejnosti uchopit dětské přemýšlení nejen ve vztahu k volbám prezidenta republiky, ale také ve vztahu ke společnosti jako celku, byl završen vydáním knihy sdružující odpovědi třinácti prezidentských kandidátů na vybrané otázky dětí ve věku od 6 do 17 let.

Ivana se sběru otázek ze strany dětí věnovala začátkem roku 2022. 

Svým inteligentním a empatickým podáním předčily dětské dotazy na prezidentské kandidáty Ivanina očekávání. Ivana v rozhovoru pro Flowcast vyslovuje názor, že děti přistupují k tématům světa dospělých mnohem angažovaněji, než tomu bylo v minulosti zvykem. Otázky se dotýkaly osobního i pracovního života jednotlivých kandidátů, výjimkou nebyly ani žádosti o vhled do konkrétních situací, jimž jsou děti běžně svědky.

Jednalo se zejména o dotazy ekonomické a sociální sféry dotýkající se životů jejich blízkých. „Myslíme si, že děti jsou dnes více sobecké, ale není tomu tak. Děti v sobě mají krásně zakořeněnou klasickou morálku. Rozlišují, co je spravedlivé a co není, enormně se zajímají o vztahy v rodině, vztahy ve své komunitě, mezilidské vztahy. A zajímají se o ekologii, o udržitelnost – není to jen o třídění papíru, ale o tom, že zhasínáme světla, to, že tolik netopíme, to, že nepotřebujeme tolik vody. Děti jsou prostě svým způsobem šetrné ke svému okolí. A to se mi moc líbilo,“ uzavřela rozhovor Ivana.

Poslechněte si celý rozhovor pro Flowcast.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.