Děti milují své rodiče bez podmínek

Rozvádíte se nebo rozcházíte a máte děti? Jistě vám záleží na tom, aby se tato změna dotkla vašich dětí co nejméně. Podpořte své děti v této nelehké době, pomozte jim.

Edukace rodičů, jak vše působí na děti, jak děti velmi všechno vnímají, jak si věci přebírají po svém a jaké důsledky to může mít na jejich osobnost a jejich život. Je třeba si neustále připomínat, že děti si přejí především mámu a tátu. Přejí si, aby máma a táta byli spolu.

Citový vztah mezi rodiči dává dětem pocit bezpečí

Zakoušejí v něm ale také pocit přijetí. Svou identitu spojují s mámou i s tátou, proto je pro ně důležité vidět, že táta má rád mámu a máma má ráda tátu. 

Když se ale soužití mezi rodiči začíná kazit, případně spěje ke konci, je nutné pamatovat, že děti mají právo i v takové situaci zůstat dětmi. To znamená, být pokud možno co nejméně ovlivněny a vtahovány do sporů dospělých. A pokud se vám nepodaří přes všechnu snahu vztah zachránit, rozejděte se důstojně a nadále zůstaňte rodiči. Ochráníte tak své děti, ale také si neztížíte své vlastní životy. 

Nemusíme být již partnery, ale rodiči budeme již navždy

Rozpad partnerského vztahu je náročnou životní situací i pro dospělé, natož pro děti. Chceme být pomocí a průvodci, jak tuto situaci zvládnout jako rodiče. Naší snahou je podpořit vás v této situaci za pomoci osvojení si těchto přístupů:   

  • Nemusíme být partneři, abychom mohli být dobrými rodiči pro naše děti.
  • Děti milují bez podmínek. Ony milují mámu i tátu. 
  • Děti jsou velmi vnímavé a jako „houby vše nasávají“.
  • Nepředávejme dětem svou rodičovskou odpovědnost.
  • Nezatahujme děti do sporů.
  • Nedělejme si z dětí partnery.
  • Nezatěžujme dětské hlavičky starostmi nás dospělých. 
  • Nechme dětem mámu i tátu, a zároveň jim neberme mámu ani tátu.

Máte děti, rozvádíte se nebo rozcházíte a záleží vám na tom, aby se tato změna dotkla vašich dětí co nejméně? Podpořte své děti v této nelehké době, pomozte jim s naší poradou Servisu vztahů pro rozvádějící se rodiče.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.